Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.

Nazwa Gminna Biblioteka Publiczna Radziechowy-Wieprz
Adres ul. Św. Marcina 23
34-381 Radziechowy

Godziny otwarcia dostępne są pod adresem:
www.gbp.radziechowy-wieprz.pl/kontakt
 
Kontakt
Telefon:
33-867-61-46
Fax:
33-867-61-46
www:
www.gbp.radziechowy-wieprz.pl
Mail:
gbp[at]radziechowy-wieprz.pl
Opis Gminna Biblioteka Publiczna działa na terenie składającej się z 6 sołectw, liczącej 13 tys. mieszkańców, gminy Radziechowy – Wieprz.

Biblioteka rozpoczęła swoje działanie w roku 1958 jako Gromadzka Biblioteka w Wieprzu. W 2004 r. nastąpiło wyodrębnienie instytucji ze struktur Urzędu Gminy. Odtąd funkcjonuje ona samodzielnie. W 2010 r. pozyskaliśmy środki w ramach programu Infrastruktura Bibliotek na remont, dzięki któremu 38m2 powierzchni placówki w Radziechowach wzrosło do 100m2. W 2011 rozpoczęliśmy współpracę z grupami nieformalnymi i pozyskaliśmy środki w ramach „Działaj Lokalnie VII” PAFW, a także przystąpiliśmy do II Rundy Programu Rozwoju Bibliotek.
Obecnie biblioteka oferuje ponad 40 tys. książek, dostęp do Internetu, kursów językowych, warsztatów, klubów dyskusyjnych. Funkcjonujemy na portalach społecznościowych FB i NK, organizujemy konkursy, zapraszamy do współpracy wolontariuszy, organizacje pozarządowe, placówki oświatowe. Działamy na rzecz aktywizacji społeczności lokalnej i zaspokajania jej potrzeb kulturalnych i edukacyjnych.
Misja i wizja Misja biblioteki:
Istniejemy po to, by czerpiąc z tradycji i wykorzystując nowoczesne technologie, zaspokajać potrzeby kulturalne i edukacyjne oraz stymulować rozwój otwartego, świadomego swoich korzeni społeczeństwa obywatelskiego.

Wizja biblioteki:
Gminna Biblioteka Publiczna Radziechowy-Wieprz to przestrzeń realizacji działań kulturalnych i edukacyjnych wychodzących naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej. Miejsce wspierania wszechstronnego rozwoju jednostki, współpracy i inicjatyw społecznych.
Szczegóły publikacji
Szczegóły publikacji
Data ost. zmiany 2019-12-20 07:43:40
Data utworzenia 2009-12-18
Data udostępnienia 2009-12-18 12:42:18
Osoba odpowiedzialna Maciej Mika
Udostępnił Daniel Gabryel